×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

٩٢٠٠١٣۶٠-۰۲۱

چیتگر، کوهک، بلوار علیمرادی، نسیم هشتم، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سرطان برکت

پرتودرمانی

پرتودرمانی

بیمارستان سرطان برکت از دستگاه های پرتودرمانی مدرن مانند دستگاه سایبرنایف و... در جهت بهبودحداکثری بیماران استفاده می‌کند.

بخش رادیوتراپی بیمارستان سرطان برکت در طبقه منفی سه واقع شده است. همچنین یکی از بخش‌های مهم و مورد نیاز در مسیر درمان سرطان استفاده از دستگاه های پرتو درمانی است که عمدتا این روش درمانی به صورت مجزا و یا تلفیقی با شیمی درمانی از سوی پزشک معالج تجویز می‌شود. 

پرتو درمانی یا رادیوتراپی، استفاده از پرتوهای یونساز برای از بین بردن یا كوچك كردن بافتهای سرطانی است. هدف از پرتو درمانی از بین بردن حداكثر سلول های سرطانی با حداقل آسیب به بافت های سالم است که در مسیر تحقق این هدف، مرکز جامع سرطان برکت؛ با بهره‌مندی از پزشکان و کارشناسان زبده و نیز دستگاه های مدرن و مجهز به روز دنیا قدم در این راه گذاشته است.   

بیمارستان سرطان برکت با علم به این مسئله سعی کرده است با همکاری پزشکان، فیزیست‌ها وکارشناسان مجرب و بهره‌مندی از دستگاه  های پرتودرمانی مدرن مانند دستگاه سایبرنایف، دستگاه های بروز توموتراپی و شتاب دهنده های خطی پیشرفته بهترین شیوه درمانی را در جهت بهبود حداکثری بیماران مورد استفاده قرار دهد.

دستگاه سایبرنایف

سایبرنایف جدیدترین تکنولوژی جراحی رادیویی (رادیوسرجری) در دنیاست که می‌تواند بسیاری از تومورهای سرطانی را در نقاط مختلف بدن درمان کند.  با استفاده این تکنولوژی و دقت بالای این دستگاه، بسیاری از تومورهای سرطانی که در نقاطی از بدن قراردارند که برای جراحان قابل دسترس نیستند و یا درمناطق بسیار حساس همانند ساقه مغز، نخاع، پانکراس، ریه و … قرار دارند، قابلیت بهبود و درمان پیدا کرده اند.

در این شیوه البته خبری از چاقوی واقعی نیست ولی پرتو تابانیده شده به مانند چاقویی دقیق و بدون درد، بدون اینکه نیاز به بیهوشی باشد، عرصه را بر سلول‌های سرطانی تنگ می‌کند. این دستگاه در واقع نوعی شتابگر خطی فشرده است که روی بازوی رباتیک نصب شده است. سایبرنایف با استفاده از بازوی رباتیک پرتوهای چندگانه تشعشعات با دوز بالا را از زوایای مختلف انتقال می‌دهد.

دستگاه توموتراپی 

دستگاه توموتراپی، تکنولوژی پیشرفته ای است که با استفاده از اشعه درمانی به معالجه تومورها و سلول های سرطانی می پردازد. این دستگاه دارای یک گیرنده کامپیوتری می باشد و شتاب دهنده های خطی نیز در آن تعبیه گردیده است. در دستگاه توموتراپی فرآیند پرتو درمانی به صورت تکه به تکه انجام می شود و میزان آسیب رسانی به بافت های سالم نسبت به دیگر روش ها، به حداقل می رسد. 

علت استقبال از کاربردهای دستگاه توموتراپی در سراسر جهان این است که این دستگاه به روش سه بعدی و با سی تی اسکن تخصصی، مکان تومور را به طور کاملاً دقیق مشخص کند.


دستگاه شتاب‌دهنده خطی


دستگاه شتاب دهنده خطی پزشکی، اشعه ایکس یا الکترون با انرژی بسیار بالا را به ناحیه ای از تومور بیمار منتقل می کند. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که می تواند سلول های سرطانی را از بین ببرد و کمترین آسیب را به بافت سالم اطراف تومور وارد کند.

دستگاه شتاب دهنده خطی قادر به درمان تمامی تومورها در اعضای بدن بوده و با استفاده از تکنیک های متداول و روش های درمانی، بهترین نوع درمان را به بیمار ارائه می‌دهد.