×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

٩٢٠٠١٣۶٠-۰۲۱

چیتگر، کوهک، بلوار علیمرادی، نسیم هشتم، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سرطان برکت

  • زمان انتشار : 1401/12/18 - 14:54
  • تعداد نظرات : 674
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
رئیس دفتر رئیس جمهور:

لزوم فراهم شدن زمینه مهاجرت معکوس پزشکان نخبه با وجود مرکز جامع سرطان برکت

اسماعیلی گفت: این مرکز باید زمینه ای باشد که پزشکانی که به جهت وجود تجهیزات درمانی برای طبابت به خارج از کشور مهاجرت کرده اند، مهاجرت معکوس نخبگانی برای آن ها ایجاد شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی مرکز جامع سرطان برکت؛ غلامحسین اسماعیلی، رئیس دفتر رئیس جمهور به همراه عارف نوروزی سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از بخش های مختلف مرکز جامع سرطان برکت بازدید کرد.

در این مراسم عارف نوروزی سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اظهار کرد: مرکز جامع سرطان برکت یک مرکز خیریه است و تعرفه خیریه دارد. 

وی با بیان اینکه ما بالاتر از تعرفه در این مرکز با کسی حساب نمی کنیم، افزود: مافیایی برای بیماری سرطان در حال حاضر در کشور وجود دارد که با راه اندازی این مرکز شاهد این خواهیم بود که همه امکانات در این مرکز تجمیع شود و بیماران به راحتی به همه مراحل تشخیص، غربالگری و درمان دسترسی داشته باشند. 

نوروزی افزود: ظرفیت خوبی با راه اندازی این مرکز برای کشور ایجاد شده است و اطلاع رسانی آن بسیار مهم است. اغلب دستگاه های این مرکز که کار درمان سرطان را انجام می دهند، در دنیا به هزار عدد هم نمی‌‎‌رسند. 

در ادامه پیام آزاده، رئیس مرکز جامع سرطان برکت اظهار کرد: آقای دکتر مخبر اواسط سال 98 برای شورای هماهنگی راه اندازی بیمارستان برکت به من دستوری دادند که مرکز درمان سرطانی در آن راه اندازی شود. 

وی با بیان اینکه ما در کشور نیروی تخصصی درمان سرطان و تجهیزات موجود برای این امر کم داریم، افزود:شرکت سلامت برکت ساخت مرکز جامع سرطان برکت را در سال 98 برعهده گرفت و اردیبهشت 1401 برای تجهیز تحویل داده شد. 

آزاده تصریح کرد: از نظر تصویربرداری و تشخیص و درمان سرطان این مرکز فعالیت خواهد کرد و از آنجایی که تحت تحریم شدیدی هستیم اما توانستیم دستگاه های درمان سرطان را به ایران بیاوریم تا مورد استفاده قرار گیرد. 

رئیس مرکز جامع سرطان برکت با اشاره به اینکه در 8 ماه توانستیم این مرکز را تجهیز کنیم تا برای ملت ایران قابل استفاده باشد، تصریح کرد: هوشمند بودن و تجیهزات جدید این مرکز تنها با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) محقق می‌شد همچنین اغلب دستگاه های این مرکز امریکایی و آلمانی هستند.

رئیس مرکز جامع سرطان برکت گفت: به سه قشر در این مرکز خدمات رسانی خواهد شد و بیمارگیری ما در این مرکز به صورت فازبندی خواهد بود چرا که باید همچنان نیروی های تخصصی جذب کنیم. 

وی با بیان اینکه در حال حاضر همه امکانات این مرکز آماده خدمت رسانی هستند و در پایان فاز سوم بیمارگیری مرکز، آمادگی خدمت رسانی به 1200 نفر را خواهیم داشت، افزود: دستگاه های پرتو درمانی به نحوی در این مرکز قابل استفاده هستند که مدت درمان یک بیمار سرطانی را نیز کاهش می دهند. 

آزاده ادامه داد: با کمک ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هدف ما خدمت رسانی رایگان به 30 درصد از بیماران کم برخوردار است، همچنین از سوی صندوق بیماران خاص بیمه سلامت قرار است 30 درصد دیگر بیماران درمان شوند. 

رئیس مرکز جامع سرطان برکت با اشاره به اینکه با بیمه های تکمیلی کشور در حال قرارداد بستن هستیم که بیماران به راحتی در این مرکز خدمت دریافت کنند، افزود: بیمارانی هم که وضع مالی خوبی داشتند و خارج از کشور درمان می شدند می‌توانند دیگر در این مرکز با آخرین امکانات روز دنیا درمان شوند و نیازی به سفر برای درمان نیست. 

وی گفت: ما اهمیت ویژه ای به تورسیم درمانی داریم و کشور های حاشیه خلیج فارس و اوراسیا به صورت متمادی از ما درخواست دارند که بیماران خود را برای درمان به ایران و به مرکز جامع سرطان برکت منتقل کنند تا درمان شوند که این امر برای کشور نیز ارزآوری خواهد داشت. 

آزاده با اشاره به اینکه در خاورمیانه و غرب آسیا مرکز جامع درمان سرطان وجود ندارد، ادامه داد: مرکز جامع درمان سرطان یک امر متفاوتی است چرا که چنین مرکزی یک بیمار را غربالگری خواهد کرد و بعد از پیدا کردن سرطان او را درمان و تا آخر عمر در کنار بیمار سرطانی خواهد ماند. همچنین آموزش های مختلف تخصصی در کنار درمان به بیمار و همراهان او داده می شود. 

رئیس مرکز جامع سرطان برکت افزود: پژوهش با توجه به ژنوم و وراثت در چنین مراکزی انجام خواهد شد. همچنین در نظر داریم با همکاری شهرداری تهران افراد در معرض خطر حاشیه ای شهر را شناسایی و برای درمان و غربالگریشان در این مرکز اقدام کنیم. همچنین هرچه سرطان زودتر کشف شود درمان آن بهتر خواهد بود. 

آزاده گفت: در حوزه سرطان نسبت به کشور های دیگر کمی عقب هستیم و متخصص هایی مثل چشم و قلب در این حوزه نداریم و نیاز داریم در این زمینه نیرو هایی را تربیت کنیم. 

همچنین در ادامه غلامحسین اسماعیلی، رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار کرد: بابت راه اندازی چنین مرکزی تبریک عرض می کنم چرا که از برکات نظام ولایی کشور است. 

وی با بیان اینکه عنایتی که رهبر انقلاب نسبت به ظرفیت نهادهای تحت پوشش دفتر ایشان به سمت گره گشایی از کار مردم دارند، بسیار شایسته است و ماموریت گره گشایی از مشکلات و معضلات مردم را رهبر انقلاب از ستاره های تحت پوشش دفتر خودشان خواسته اند.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: راهبردی که ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برای رفع مشکلات مردم پیش گرفته است جای تشکر دارد و از همه افرادی که در این حوزه زحمت کشیدند، تشکر می‌کنم. 

اسماعیلی ادامه داد: دیدن این مرکز و این توفیقات، خیلی برای خودم جذاب و خوشایند بود. بیماری با همه تلاش هایی که در حوزه پیشگیری و بهداشت انجام می شود باز هم وجود دارد و مراجعه مردم به پزشک و قاضی حکایت خوبی نیست.

وی با اشاره به اینکه بخشی که ما با آن مواجه هستیم و دایره شمول آن هم کم نیست لازم است اطمینانی در برابر آن برای مردم ایجاد شود که اگر مبتلا شدند امکان درمان برای آن ها فراهم باشد و این ابتلا توام با یأس و نا امیدی برای مردم نباشد چرا بیماران سرطانی درمیان اقشار بیماران، نا امیدترین قشر هستند. 

اسماعیلی افزود: باید در مراجعات و بیماران کم برخوردار و تورسیم سلامت جامعیت لحاظ شود چرا که بیماران کشور های منطقه نیز می توانند در این مرکز درمان شود. همچنین نباید از افراد مناطق محروم غافل شد چرا که این قشر به لحاظ وجود هزینه های سنگین، امیدشان کاملا نا امید خواهد شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه اگر در داخل شود بالفعل تیم متخصص درمان سرطان وجود دارد حتما از آن ها استفاده شود، در غیر این صورت این مرکز زمینه ای باشد که پزشکانی که به جهت وجود تجهیزات درمانی برای طبابت به خارج از کشور مهاجرت کرده اند، مهاجرت معکوس نخبگانی برای آن ها ایجاد شود و به کشور برای درمان بیماران سرطانی برگردند. 

وی با اشاره به اینکه بایستی برای مردم کشور و اتباعی که برای درمان به این مرکز مراجعه می کنند، پزشکان خوبی وجود داشته باشد، گفت: در گام دوم باید تربیت نیروی های متخصص کافی این حوزه انجام شود.

 

  • گروه خبری : گروه های محتوا,مرکزجامع سرطان برکت
  • کد خبر : 95
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم